ExpoWELDING 2016 – relacja

To było do przewidzenia,3 tegoroczne targi ExpoWELDING odniosły duży sukces. Oprócz tego, że przez kilka dni skupiły na sobie uwagę całej Polski a także wielu innych krajów świata, pozwoliły na spotkanie ludzi z branży, wymianę doświadczeń a także wielu firmom umożliwiły pokazanie – zareklamowanie siebie i swoich produktów.

Nie zabrakło wystawców z szeroko pojętego, międzynarodowego spawalnictwa i dziedzin powiązanych czyli: maszyn i urządzeń, spoiw i gazów technicznych, robotów i obrotników, BHP, wentylacji i filtrowentylacji, lakiernictwa, sklepów, materiałów podstawowych i Instytutów Naukowych. Dodatkowo spotkać można było przedstawicieli mediów.

Poniżej kilka zdjęć…2

dsc00525

dsc00526

dsc00513

dsc00512

Ogromne wrażenie na zwiedzających zrobiło stanowisko Firmy STIGAL – zajmujących się m.in produkcją maszyn CNC do wypalania plazmowego i gazowego. Można było zobaczyć trzy maszyny: przecinarkę PRO Master3D, VXstandard i DYNAMIC Speed HQ.

dsc00527

Widok na portal przecinarki PRO master3D

dsc00528

Obrotnica przy przecinarce PRO Master3D

Warto podkreślić, że właśnie wystawa tej firmy otrzymała nagrodę za najlepsze stanowisko i maszynę.

1

Stanowisko targowe firmy STIGAL (źródło: http://www.stigal.pl)

Osobiście od kilku lat mam do czynienia z wypalarkami STIGAL VX STANDARD, obserwuję rozwój firmy a także wprowadzanie nowych produktów i szczerze mówiąc to cieszy 🙂

Podczas trwania targów można było wziąć udział w konkursach: „Młody Spawacz”, „Mistrz Spawania” i „Starcie Szlifierzy”. Trzeba przyznać, że zainteresowanie było bardzo duże a możliwość zdobycia drogocennych nagród (oprócz satysfakcji) np. spawarki czy przyłbicy spawalniczej motywowało do działania.

Oprócz targów na ExpoWELDING odbywała się również 58. Międzynarodowa Konferencja Spawalnicza, która była podzielona na kilka interesujących części.

Na uwagę zasługuje sesja tematyczna pt.: „Rola spawalnictwa w budowie elektrowni jądrowej – perspektywy dla polskiego przemysłu”, która odbyła się w drugi dzień targów. Relację z tej sesji można przeczytać na stronie Instytutu Spawalnictwa klikając tutaj

Podsumowując, tegoroczna impreza spawalnicza ExpoWELDING w Sosnowcu była niezwykle udana, pozostaje zatem czekać na kolejną, która zapewne odbędzie się już za dwa lata:)