Awarie budowlane – referaty z konferencji

O Konferencji Awarie budowlane, zut-1której organizatorem jest m.in. Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie słyszałem wiele dobrego. Tym bardziej miło mi poinformować o rozpoczęciu współpracy i możliwości publikowania referatów ze wspomnianych Konferencji na Portalu Alwarez.

Na konferencjach porusza się zagadnienia powiązane z diagnostyką konstrukcji budowlanych a także pojawiającym się awariom. Wiele mówi się o przyczynach katastrof budowlanych i możliwościach napraw poawaryjnych i rekonstrukcyjnych. Interesujące są także tematy powiązane z projektowaniem, wykonawstwem i bezpieczną eksploatacją obiektów budowlanych.

1

Konferencja Awarie budowlane (źródło: http://www.awarie.zut.edu.pl)

Patrząc na to zupełnie chłodno warto wspomnieć, że niestety mimo upływu lat, rozwoju nauki, wprowadzaniu nowoczesnych materiałów do szeroko pojętego budownictwa (bo mowa tutaj nie tylko o konstrukcjach stalowych czy żelbetowych ale również o mostach, drogach budownictwie ogólnym itd.), w dalszym ciągu awarie – katastrofy konstrukcji mają miejsce.

Mogą być efektem m.in. błędów ludzkich, wadami materiałowymi klęskami żywiołowymi a czasem po prostu nałożeniem się na siebie kilku można by powiedzieć mało znaczących czynników (gdyby każdy był rozpatrywany osobno).

Niemniej jednak należy mieć nadzieję, że w przyszłości będzie mniej powodów do pisania artykułów dotyczących katastrof budowlanych…

Zapraszam zatem do lektury Tutaj. Myślę, że w związku z szeroką gamą tematyczną każdy może znaleźć coś dla siebie.

Wracając do wydarzenia.

Konferencja adresowana jest do pracowników naukowych, projektantów i ekspertów budowlanych, pracowników firm konsultingowych, osób związanych z wykonawstwem i nadzorem budowlanym oraz do pracowników administracji budowlanej.

Odbędzie się w dniach 22-26 maja 2017 roku w Międzyzdrojach w Hotelu Vestina***, ul. Promenada Gwiazd 30 www.hotelvestina.pl

Zapowiada się obiecująco 🙂

W opracowaniu skorzystałem z www.awarie.zut.edu.pl – tutaj również znajdziecie szczegóły dotyczące konferencji.