O mnie/kontakt

Witam,

Nazywam się Paweł Wilk, jestem absolwentem Politechniki Częstochowskiej studiów pierwszego i drugiego stopnia na Wydziale Inżynierii Mechanicznej i Informatyki  na kierunku Mechanika i budowa maszyn (specjalność spawalnictwo). Ukończyłem także studia podyplomowe „Wymagania i kompetencje międzynarodowego inżyniera spawalnika” i zdając Egzamin w Instytucie Spawalnictwa w Gliwicach uzyskałem tytuł Międzynarodowego Inżyniera Spawalnika (IWE). Odbyłem również szereg kursów związanych z programem Auto Cad (Basic, 2D i 3D), mechaniką i diagnostyką samochodową, badaniami wizualnymi (VT1+VT2) a także Lean Manufacturing.

Od wielu lat interesuje mnie szeroko pojęta technika i dziedziny powiązane, co poskutkowało rozpoczęciem współpracy ze znanymi i cenionymi w Polsce a także na świecie – magazynami technicznymi. Obecnie jako autor bądź współautor mam na swoim koncie ponad 50 publikacji. Jestem członkiem Częstochowskiego oddziału SIMP.

Zdobywając doświadczenie w technice pracowałem (uczyłem się) od najmłodszych lat przy pracach ślusarsko-mechanicznych w małym warsztacie, następnie już po technikum w innych firmach jako; operator maszyn obróbki skrawaniem, mechanik samochodów ciężarowych, mechanik – serwisant wózków widłowych, operator wypalarki plazmowej CNC, technolog aż do kierownika. Mogłem (i dalej mogę) obserwować rozwój młodych ludzi, rozpoczynających dopiero swoją przygodę z techniką ale także zetknąć się z doświadczonymi pracownikami, którzy nie jednokrotnie reprezentowali i dalej reprezentują bardzo wysoki poziom wiedzy dzięki czemu można się dużo od nich nauczyć.

Chęć podzielenia się z innymi swoimi doświadczeniami, obserwacjami i pomysłami przełożyła się na stworzenie strony internetowej www.alwarez-pts.pl, na której mam zamiar umieszczać różnego rodzaju informacje techniczne w sposób przystępny dla Wszystkich.

Wszystkie zdjęcia i rysunki, które nie posiadają w podpisie źródła są mojego autorstwa. Kopiowanie i rozpowszechnianie treści zawartych na portalu www.alwarez-pts.pl może odbyć się tylko i wyłącznie za moją zgodą.

Zapraszam do kontaktu i współpracy.

Serdecznie pozdrawiam

Paweł WilkNa marginesie…

W dniach 17-18 czerwca 2014r. brałem udział w Sympozjum Katedr i Zakładów Spawalnictwa organizowanym m.in. przez Koło Naukowe Spawalników „SWC” (działające przy Politechnice Śląskiej), które odbyło się w hotelu Kotarz w Brennej.

Miałem przyjemność wygłosić referat pt. ”Naturalne zużycie korpusu uchwytu spawalniczego stosowanego w metodzie 135 – analiza przyczyn i skutków”, reprezentowałem wówczas firmę LOGITERM Koszęcin i Politechnikę Częstochowską.

Prezentacja 1

Wygłaszanie referatu

Brenna zdjęcie grupowe

Zdjęcie grupowe przed hotelem Kotarz w BrennejA po za tym…

Dobra książka, dobry film, ciekawostki techniczne, historia i szachy to podstawa…


Jeśli książka to: historia, kryminały a ostatnio JO NESBØ i jego cykl z komisarzem Harrym Hole 

A w między czasie przeczytałem:

  •  „Imię Róży” autorstwa Umberto Eco, wpadłem tam na niesamowicie życiowe i prawdziwe stwierdzenie:

Qui non habet equum, vadat pedibus.”  (łac)

„Kto nie ma konia, niech idzie pieszo.”

Jeśli film to: biografia, kryminały i oczywiście romantyczne wspólnie z małżonką:)

Jeśli technika to: szeroko pojęta…

Jeśli szachy to: od pewnego czasu tylko partie na chess.com   – zapraszam mój nick to AlwarezKontakt: wilk.p@vp.pl